Ignition Coil GN10396-12B1 Delphi
Free 30 days exchanges
Any part, any car
Fast delivery
Expert support
Fit guarantee, show parts suitable for your vehicle.
or .
Specifications
Applicability
MITSUBISHI CHALLENGER / CHALLENGER / SHOGUN SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2008 3.0 4WD - 2972ccm, 175pk, 129kw - 6G72 (SOHC 24V) CHALLENGER / SHOGUN SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2008 3.0 V6 (K96W) - 2972ccm, 170pk, 125kw - 6G72 (SOHC 24V) CHALLENGER / SHOGUN SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2008 3.0 V6 (K96W) - 2972ccm, 177pk, 130kw - 6G72 (SOHC 24V) CHALLENGER / SHOGUN SPORT I (K7_, K9_) | 09.1996-06.2008 3.0 V6 4WD (K96W) - 2972ccm, 167pk, 123kw - 6G72 (SOHC 24V) FTO Coupe FTO Coupe (DE_A) | 09.1994-07.2001 1.8 (DE2A) - 1834ccm, 125pk, 92kw - 4G93 (SOHC 16V) L200 L200 (K7_T, K6_T, K5_T) | 06.1996-12.2007 2.4 4WD (K75T) - 2351ccm, 132pk, 97kw - 4G64 (16V) PAJERO/SHOGUN PAJERO/SHOGUN Canvas Top (V2_C, V4_C) | 12.1990-04.2000 3.0 V6 24V (V23C) - 2972ccm, 177pk, 130kw - 6G72 (SOHC 24V) PAJERO/SHOGUN Canvas Top (V2_C, V4_C) | 12.1990-04.2000 3.0 V6 24V (V23C) - 2972ccm, 181pk, 133kw - 6G72 (SOHC 24V) PAJERO/SHOGUN III PAJERO/SHOGUN III (V7_W, V6_W) | 04.2000-01.2007 3.5 (V65W, V75W) - 3497ccm, 203pk, 149kw - 6G74 (DOHC 24V) PAJERO/SHOGUN Mk PAJERO/SHOGUN Mk II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 3.0 4WD - 2972ccm, 177pk, 130kw - 6G72 (SOHC 24V) PAJERO/SHOGUN Mk II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 3.0 V6 24V (V43W, V23W) - 2972ccm, 177pk, 130kw - 6G72 (SOHC 24V) PAJERO/SHOGUN Mk II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) | 12.1990-04.2000 3.0 V6 4WD (V23W, V43W) - 2972ccm, 150pk, 110kw - 6G72 (SOHC 12V) PAJERO/SHOGUN Mk III Canvas Top (V6_W, V7_W) | 04.2000-12.2006 3.0 (V73W) - 2972ccm, 170pk, 125kw - 6G72 (SOHC 24V) SHOGUN SPORT SHOGUN SPORT VAN I 4Work (K90) | 12.1999-01.2008 3.0 V6 - 2972ccm, 170pk, 125kw - 6G72 (SOHC 24V) -